wtorek, 22 lipca 2014

Windykacja - mity i fakty

Mit pierwszy: windykacja psuje relacje

Jest to mit niemający nic wspólnego z rzeczywistością, przy zastrzeżeniu, że proces windykacji będzie realizowany profesjonalnie. Z upływem czasu, relacje pomiędzy klientami a jego kontrahentami jeszcze się poprawiają. Spowodowane jest to ograniczeniem ich kontaktów do kwestii sprzedażowych, a elementy niewygodne, jak opóźnienia w płatnościach, kwestie sporne, itp. delegowane są do profesjonalistów nieulegających emocjom i pełniących funkcję mediatorów, negocjatorów.

Mit drugi: windykacja jest drogi

Niektórzy przedsiębiorcy unikają współpracy z firmami windykacyjnymi, obawiając się wysokich kosztów. Zachowują się tak, jakby oczekiwanie na zapłatę nic ich nie kosztowało. A nie jest to przecież prawdą. Brak środków na bieżącą działalność nie tylko utrudnia funkcjonowanie, ale zmusza także do sięgania po kosztowne kredyty lub blokuje inwestycje, hamując rozwój firmy.

Usługi windykacyjne są faktycznie tanie lub bezpłatne w przypadku, gdy prowizja za usługę zostanie przeniesiona na dłużnika..

Mit trzeci – na windykację jest jeszcze czas

Zdarza się, że przedsiębiorcy odwlekają moment nawiązania współpracy z firmą windykacyjną. Liczą, że ich kontrahent jeszcze zapłaci. Czekają, czasem działają na własną rękę, a do specjalistów od windykacji zgłaszają się dopiero wtedy, gdy wszystkie próby odzyskania należności zawiodą. To błąd.

Kroki te powinny zostać podjęte jak najszybciej, aby oddalić ryzyko niewypłacalności kontrahenta. Jeżeli z dłużnikiem nie ma żadnego kontaktu i nie odpowiada na nasze wezwania do zapłaty, to sprawę trzeba bez zbędnej zwłoki skierować na drogę windykacyjną profesjonalnej firmy. Dlatego warto zastanowić się nad nawiązaniem współpracy z firmą windykacyjną, która na bieżąco będzie monitorować nasz portfel wierzytelności i podejmować odpowiednie działania bez zbędnej zwłoki.

Reasumując, z usług windykacyjnych mogą, a nawet powinny korzystać firmy nawet najmniejsze. Dzięki temu przedsiębiorca może oszczędzić czas poświęcany nierzetelnym płatnikom, a także pieniądze, które straciłby nie odzyskując należności. W efekcie przedsiębiorca może skupić się na istocie swojej działalności, odciążając siebie oraz pracowników od czasochłonnych i stresujących działań. Odzyskiwanie płatności z wystawionych faktur z powodzeniem może przekazać profesjonalistom.



4 komentarze:

  1. Bardzo dobrze napisane. Wiele osób nie ma pojęcia z czym się w ogóle je pojęcie jakim jest windykacja. Zanim zacznie się jakies kroki to warto poczytać troszke o tym czym ona jest dokładnie

    OdpowiedzUsuń
  2. Ten komentarz został usunięty przez autora.

    OdpowiedzUsuń
  3. Przedsiębiorcy aby uniknąć ryzyka niewypłacalności przez kontrahenta, często decydują się na skorzystanie z usług faktoringowych. Usługa faktoringu jawnego np. https://nfg.pl/co-oferujemy-/faktoring-jawny związana jest z jawnym przekazaniem praw wierzyciela na ich nowego nabywcę, z powiadomieniem o tym fakcie kontrahenta. Taka forma faktoringu pomaga firmom zachować płynność finansową na stałym, niezmienionym poziomie.

    OdpowiedzUsuń
  4. W przypadku problemow finansowych , z odzyskaniem pieniedzy polecam kontakt z fachowcami w tej dziedzinie jakimi są pracownicy https://www.strojekkancelaria.pl/windykacja/ Są bardzo terminowi i rzetelni.

    OdpowiedzUsuń